На Аскольдовій могилі відзначили 20-ти ліття чуда ікони Зарваницької Богородиці

13 листопада 2018 року, у храмі Святого Миколая Чудотворця УГКЦ, що на Аскольдовій могилі було звершено подячну Божественну Літургію в пам’ять 20-ти ліття чуда ікони Зарваницької Богородиці.

Молитву очолив єромонах Ніканор Лоїк, Синкел монашества Київської Архиєпрахії, у співслужінні митрофорного протоєрея Ігоря Онишкевича та духовенства Київської Архиєпархіїї. До храму цього дня прибуло чимало парафіян, які дякували Богородиці за опіку та отримані чисельні Божі ласки.

Під час проповіді о. Ніканор звернув увагу  на сьогоднішнє свято цієї громади: «Сьогодні ми зустрілися для того, щоб пригадати собі про те, як Марія є присутня між нами: завжди всюди і в будь-яких обставинах. Навіть в тих обставинах, коли здавалося б, що віру нашу в Слово Боже хотіли викинути з нашого серця, думки та бажань».

Ведучи далі проповідник пригадав про події двадцятилітньої давності, коли вірні прийшовши до храму застали святе місце оскверненим через пожежу. Тоді за словами очевидців навіть самі фахівці дивувались, тому, як ікона Пресвятої Богородиці збереглася та не дозволили більше розійтись вогневі: «Для кожного з нас ця подія пригадує нам про присутність  Матері Божої, Яка дарує нам цю кращу частку – Боже Слово. Дарує нам свого Сина для того, щоб ми чулися безпечними», – наголосив єромонах.

Завершуючи проповідь о. Ніканор побажав кожному відчути дотик Богородиці: «Щоб Пресвята Богородиця вкотре діткнулася до нашої природи. Нехай діткнеться кожного з нас з тими проблемами, з якими ми прийшли».

Зазначимо, що 13 листопада 1998 року, Богородиця захистила Церкву Святого Миколая Чудотворця від пожежі, яку вчинили злотворящі люди.

Вашій увазі пропонуємо спогади Митрофорного Протоєрея Ігоря Онишкевича, Пароха церкви Святого Миколая Чудотворця УГКЦ, на Аскольдовій Могилі.

Богородиця захистила храм від пожежі та підпалу, покривши джерело вогню своїм ликом. Вогонь не поширився по Церкві і не торкнувся Святих Тайн на престолі, хоч повністю згоріли горне сідалище в святилищі. На цьому згарищі знайшли ікону, яка була обгоріла особливо по краях. Після реставрації позолочені ризи Богородиці не відновлювали, вони залишились темні зі знаками обгорілості.

23 червня 2001 року на Аскольдовій Могилі молився Святий Папа Іван Павло ІІ. Від тоді перед образом привезеної Зарваницької Богородиці почались численні чуда і заступництва Богородиці. Про це свідчать численні дари в кивоті і подячні записи за вислухані молитви. З молитвою Папи Іван-Павла ІІ на Аскольдовій могилі відкрилось заступництво Милосердної Матері. Вірні сюди приходять і розмовляють молитвою з Богородицю і просять заступництва. Церква постійно відкрита і тому сюди йдуть люди, щоб просити опіки Матері Божої.

Згодом, за Благословенням Владики Йосифа Міляна, ікона була проголошена місцевопочитаєма з іменем Києво-Зарваницька. З того часу тут кожної середи, о 18 годині звершується Божественна Літургія з акафістом до Зарваницької Богородиці.

Прес-служба Київської Архиєпархії