Київську Трьохсвятительську духовну семінарію відвідала делегація бельгійського єпископату

У середу 22 лютого 2023 року, до Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ прибула єпископська делегація із Бельгії, представниками якої стали архиєреї західного та східного обряду Католицької церкви. Ключовим у їхньому візиті до України стало висловлення розуміння й підтримки нашій нації в часі активної боротьби із російським загарбником, розділення болю війни та доторк до безпосередніх ран, які завдані збройною агресією, зокрема на Київщині.

Участь у візиті до духовної семінарії у Княжичах взяли: єпископ Брюсселю владика Жан Кокерольс, єпископ Гента владика Лоде Вангеке, єпископ Брюгге владика Лоде Артс, єпископ Антверпена владика Йоган Боні, апостольський адміністратор Паризької єпархії УГКЦ владика Гліб Лончина, керівник єпископського бюро Паризької єпархії п. Сеголен Миколенко та єпископський вікарій Паризької єпархії у Бельгії о. Іван Данчевський.

Під час перебування у Княжичах, високодостойні гості взяли участь у вечірньому богослужінні в храмі КТДС, а відтак провели зустріч із нашою семінарійною спільнотою. В ході промов та спілкування, владики висловили свої думки, особисті пережиття і відчуття війни, а також запевнили у молитві та повсякчасній допомозі нам, що є знаком європейської солідарності зі страждаючим українським народом. Архиєреї назвали українців в Бельгії прикладом християнського життя і вони у міру своїх можливостей намагаються всіляко допомагати біженцям, що прибувають в основному із Донбасу, Східних регіонів. Зокрема ця допомога має практичний вимір, а сам влаштування дітей до навчальних закладів, забезпечення роботою для їх батьків і сприяння щодо збереження власного обряду. Також було зазначено, що наші храми й громади стають гарним прикладом духовного життя і душпастирства у низці європейських країн.

На завершення візиту, отець-префект Інокентій Волошин розповів про те, як війна торкнулась нашої семінарії у Княжичах, а прот. Петро Жук, ректор КТДС висловив вдячність й склав найщиріші побажання на руки присутніх владик, вручивши на згадку пам’ятні дарунки.

Медіа-центр КТДС