Капелан Київської архиєпархії взяв участь у тренінгу «Зцілення душевних травм»

У днях 26-30 березня 2018 року в Пущі Водиці, що неподалік Києва, відбувався Міжконфесійний науково-практичний тренінг «Зцілення душевних ран. Як Церква може послужити людям». Участь у заході взяв капелан Київської архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви.

Науково-практичний тренінг було організовано Українським та Американським біблійним товариством. До участі в ньому запросили українських капеланів різних конфесій, що мають досвід роботи з військовослужбовцями. Від Української Греко-Католицької Церкви на цей тренінг прибули о. Віталій Воєца, о. Ігор Топоровський, о. Руслан П’яста та о. Тарас Хом’юк.

Під час 5-ти днів занять увагу приділили питанням про причини страждань та стан людини під час скорботи, говорили про те, як допомагати дітям, що зазнали душевних травм. Окрім цього обговорили такі нелегкі питання; самогубство, зґвалтування, домашнє насильство, узалежнення. Окрему увагу приділили питанням про прощення, поведінку християн під час конфліктів та підготовку до труднощів.

«Отримали добрий досвід під час цього тренінгу, – поділився враженнями від заходу військово-медичний капелан о. Віталій Воєца. – Це досвід, який вже можна передавати та застосовувати у різних служіннях, зокрема під час праці в умовах війни та після її закінчення».

Інструкторами програми були: Марк Конард, колишній морський піхотинець та капелан ВМС з 11-літнім стажем, магістр теології, отримав звання офіцера та капелана ВМС США, служачи морським піхотинцям в Іраку та Афганістані, сертифікований спеціаліст Інституту зцілення травм. Сьогодні провадить службу міжнародного капелана в організації SIM, працюючи в понад 14 країнах.

Майкл Рівз – офіцер, командував повітряно-десантним спецпідрозділом в Іраку, сертифікований спеціаліст Інституту зцілення травм, парашутист та інструктор зі стрибків з парашутом вищої категорії. Сьогодні провадить служіння в Еквадорі.

На завершення тренінгу від Інституту зцілення травм учасники отримали сертифікати  фасилітатора 1 рівня з класичної програми «Зцілення душевних травм для військовослужбовців», що уповноважують виконувати відповідні обов’язки.

Джерело: Військовий департамент УГКЦ