Канцлер Київської Архиєпархії провів Великопісні реколекції для українців Угорщини

13–14 квітня в Будапешті пройшли Великопісні реколекції. Дні духовної віднови відбулися в Українській Греко-Католицькій парафії Покрови Богородиці в Будапешті, що на вулиці Ваці, 47.

Реколектантом був Протоєрей Василь Чудійович, Канцлер Київської Архиєпархії УГКЦ та координатор Стратегії УГКЦ 2020.

Основну увагу реколектант зосередив на темі ролі мирян у Церкві, яка випливає з отриманих у Таїнстві Хрещення служінь мирянина: пророчого, царського та священичого. Пророче служіння покликає кожного християнина відчитувати «знаки часу» та вже в щоденному житті намагатися крокувати до реалізації ідей і планів. Як рівно ж, пізнаючи Істину в Христі, вміти розрізнити правду від обману, яким стає насиченим світ, тому сучасну епоху все більше називають епохою постправди.

Царське служіння покликає мирянина володіти своїми емоціями та поривами тіла, щоб у такий спосіб дедалі більше уподібнюватися до Христа. А вміння відповідально царювати у світі стимулює християнина бути співтворцем Бога в розвитку всього створеного.

«Царське священство» вибраного народу покликає кожного християнина формувати в собі «євхаристійну ментальність» сприймання своєї праці та свого ближнього в матеріально-духовному контексті.

У рамках реколекцій відбулася зустріч із дітьми Церковної Рідної школи.

Духовні науки завершилися в неділю після Літургії, відтак присутні в церкві могли поспілкуватися із священиком та задати питання. Учасники реколекцій скористали зі святих Тайн Покаяння та Євхаристії.

Уже стало традицією, що українська громада під час Великого та Різдвяних постів щороку має реколекційні науки, на які запрошуються священиків з України.

Прес-служба Київської Архиєпархії

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині