Храмовий празник нижньої каплиці на Аскольдовій Могилі

15 липня 2017 року, у свято Положення чесної ризи Пресвятої Владичиці нашої Богородиці у Влахерні, при парафії Святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій Могилі відбувся храмовий празник нижньої каплиці.

Саме у цей день 4 роки тому її було освячено та відкрито після реставрації за допомоги архітектора Юрія Бородкіна. А минулоріч відбулося освячення хреста в память 1150 років Хрещення киівського князя Аскольда іменем Миколай /866/ та встановлення його на бані відновленої каплиці.

Традиційно, святкову літургію разом з настоятелем УГКЦ  Св. Миколая Чудотворця відслужили запрошені священики. Очолив Божественну Літургію о. Василь Чудійович – канцлер Київської архиєпархії, о. Олександр Приліп єромонах настоятель студитського монастиря в  Обухові та прес-секретар Київської Архиєпархії, адміністратор парафії Святих Бориса та Гліба УГКЦ на Позняках о. Андрій Боднарук й диякон Олександр Соколовський.

Чимало людей полюбили цю капличку на березі Дніпра: парк, дерева, тиша і чудовий краєвид на Патріарший собор Воскресіння Христового! Щонеділі у цій каплиці парафіяни церкви св. Миколая Чудотворця разом з дияконом Олександром Соколовським моляться Акафіст до ікони Матері Божої Гошівської, писаної в Гошівському монастирі та освяченої владикою Софроном Мудрим.

З початку відновлення цією каплицею опікувалася уже спочила у Бозі парафіянка храму на Аскольдовій Могилі, очільниця спільноти молільників за Україну в Софії Київській Людмила Лісобей. Саме вона домовлялася за образи, що сьогодні прикрашають стіни каплиці, організовувала чергування та прибирання цього малого храму. 13 січня цього року вона відійшла по вічну нагороду. У пам’ять про Людмилу після Літургії освятили хоругви, які ще вона замовляла, та відкрили їй пам’ятну дошку.

«Вона молиться разом з нами і попросила рясний дощ щоб підживив квіти посаджені біля каплиці, бо завжди просила зробити полив квітів, бо вони є частинкою раю на землі. – розповів парох, о. Ігор Онишкевич. То ж і Ви приходьте сюди на молитву щонеділі з 9 до 17 години, а у будень посадіть свою квітку раю та миру»

Закінчилося храмове свято каплиці освяченням води та окропленням нею вірян.

Для Оранти Слава Станіславівська