«Господь у Вишгороді вислуховує наші молитви та подає особливі ласки», – о. Тарас Валах

«У 2006 році була організована перша молодіжна проща до Собору Вишгородської Богородиці. Цим самим поклали початок відновленню паломництв до Вишгорода. Це дуже важливо! Бо паломництва до Вишгорода відбувались ще за княжих часів», – про це 20 травня 2020 року, говорив Протоєрей Тарас Валах, Парох Собору Вишгородської Богородиці, у відео-розмові з о. Андрієм Боднаруком на сторінці Київської Архиєпархії.

Зокрема у розмові о. Тарас зазначив, що ікону, про яку йшла мова, на жаль, у світі знають як «Володимирська». «Насправді вона походить із Вишгорода. Так, вона була подарована з Константинополя, а потім була вкрадена Андрієм Боголюбським до Володимира-на-Клязьмі. Але вже тут, перебуваючи у жіночому монастирі, вона відзначалась чудами і вже тоді до неї відбувались паломництва», – наголосив душпастир.

«Дякувати Богові, – продовжив він, – зараз у Вишгороді є три храми різних конфесій і у кожному з них є список ікони Вишгородської Богородиці. Зараз ми відновлюємо це місце, до якого люди здійснювали свої паломництва. Цього року вже 14-та проща», – сказав парох собору.

Проща до Вишгородської Богородиці – ОНЛАЙН

Попередньо анансована онлайн-зустріч з о. Тарасом Валахом, відбудеться сьогодні о 15:15!Тема зустрічі: «Проща до Вишгородської Богородиці – ОНЛАЙН».Якщо у Вас є запитання, записуйте їх у коментарях на сторінці Київської Архиєпархії у фейсбук. Ми зачитаємо їх у прямому ефірі. Попередньо підпишіться та поставте лайк нашій сторінці. Це дозволить сповістити Вас про початок прямого ефіру.Пресслужба Київської Архиєпархії

Gepostet von Київська Архиєпархія УГКЦ am Mittwoch, 20. Mai 2020

Далі священник розповів, що кожне паломництво передбачає певну жертву. Люди здійснюють прощі зі своїми наміреннями. Тому у паломництві важливі не лише вибір місця, до якого йдуть люди, а й обрати намір, з яким ми хочемо йти, та бути готовими на певні невигоди: «Важливо ці невигоди, які трапляються, а також свою молитву жертвувати у вибраному наміренні. В прощі можуть бути невигоди: можуть бути мозолі, буває що потрібно спати на свіжому повітрі… Цього року маємо особливу невигоду – ми не можемо прийти на прощу. Тому, повинні зрозуміти декілька речей. Цього року це є невигода, яку ми маємо жертвувати. Але запрошую єднатися у прямій трансляції, яку ми будемо проводити цілу суботу від 7:00 години ранку і до півночі – разом будемо творити безперестанну молитву. Перший намір, який ми маємо, – це намір про перемогу над коронавірусом».

Далі глядачі дізналися, що для тих, хто планує долучитись через онлайн-трансляцію – дуже важливо є запланувати собі цей час для молитви. Як раніше люди виділяли цілий день чи два дні на прощу, так зараз потрібно спланувати собі час для моління. Кульмінацією паломництва буде Божественна Літургія о 9:00 у неділю, яка теж буде транслюватись для всіх. Літургію очолить Владика Степан Сус.Роздумуючи над цьогорічним закликом прощі «Домашньою Церквою до Матері Церкви», о. Тарас зауважив, що обставини змусили кожну родину переосмислити роль «Домашньої Церкви». Найкращою заступницею сім’ї за його словами є Пресвята Богородиця. «Сьогодні запрошуємо всі ці малі Церкви разом молитися до Пресвятої Богородиці. Якщо є бажання, сім’я може приїхати до Вишгорода, прийти, помолитися, побути тут певний час», – заохотив о. Тарас.

Відтак, під час розмови пролунали запитання від користувачів соціальних мереж. Зокрема прозвучало таке: «Як можна буде скласти пожертву?», «Що таке відпуст? Повний відпуст? Яка з нього користь?»

Більше про ікону читайте тут: ІКОНА ВИШГОРОДСЬКОЇ БОГОРОДИЦІ

Відповідаючи на запитання, Парох Собору зазначив, що завдяки ініціативі наших мирян, протягом карантину була можливість скласти пожертву через віртуальний банкінг. Так само буде можливість зробити це під час прощі. В часі трансляції повідомлятимуться реквізити, але головним в паломництві є інша жертва – запланувати зробити добре діло.

Відповідаючи на запитання слухачів про повний відпуст, о. Тарас сказав: «Відпуст – це можливість осягнути особливі Божі ласки. Собор Вишгородської Богородиці у 2014 році було проголошено відпустовим місцем Київської Архиєпархії, був зачитаний відповідний Декрет Апостольської Пенітенціарії, згідно з яким цьому місцю було надано особливість, щодо отримання певних ласк», – пригадав Протоєрей Тарас Валах.

Нагадаємо, що трансляції Богослужінь із Прощі до Вишгородської Богородиці можна буде дивитися за цими посиланнями:

Сторінка Київської Архиєпархії https://www.facebook.com/kyivugcc/

Сторінка Собору Вишгородської Богородиці https://www.facebook.com/VyshgorodSobor/

Пожертви на молитовні намірення у Вишгороді можна скласти за цим посиланням: НАМІРЕННЯ

Раніше у прес-бюро Київської Архиєпархії було розроблено спеціальну рамку, котру ви можете розмістити на своєму аватарі у соціальній мережі та в такий спосіб доєднатися до прощі та її популяризації. Рамку знайдете тут:

Прес-служба Київської Архиєпархії

Якщо Ви бажаєте підтримати роботу медійних проєктів Церкви, то просимо Вас скласти пожертву скориставшись цією простою формою:

Ми хочемо бути поруч з Вами і разом з Вами ставати кращими. Будемо раді бачитися частіше та спілкуватися з вами у соціальних мережах, а зокрема на нашій сторінці у Facebook

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш телеграм канал