Голова прес-бюро Київської Архиєпархії в Одесі представив концепцію розвитку медійного душпастирства

9 жовтня 2019 року, Голова формаційної програми для прес-секретарів Києво-Галицької митрополії Протоєрей Андрій Боднарук, представив священникам Одеського Екзархату концепцію розвитку медійного душпастирства. Даний тренінг було проведено у рамках формаційних курсів для місцевого духовенства УГКЦ, та у відповідь на заклик постанов П’ятої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ щодо медійної формації.

Цими днями священники Одеського Екзархату беруть участь у щорічних формаційних курсах, під час яких духовні особи вивчають актуальні виклики душпастирського служіння. Одним із таких викликів є простір інтернет медіа, а зокрема соціальних мереж. Тому, звертаючись до духовенства о. Андрій зазначив, що сьогодні священникам важливо бути грамотними не лише у реальному житті, а й в онлайн просторі: «Саме в інтернеті, а передусім в соціальних мережах потрібно віднаходити людину, яка губиться в мережі, та яка з різних причин ховається там від реального світу. Завдяки нашим душпастирським навикам зможемо привести людину із спільноти в соціальній мережі до спільноти Церковної. Лише маємо набратися терпеливості та сміливості щодо такого медійного душпастирства», – зазначив Голова формаційної програми.

Під час медійного тренінгу священник також звернув увагу учасників курсів на події з минулого тижня, коли було створено безліч фейкових сторінок духовенства Української Греко-Католицької Церкви, через які були спроби виманювати кошти довірливих парафіян. Відтак, у рамках цього навчання шукали відповідей на питання: Як зарадити подібним викликам, та що священникам ефективно потрібно робити в мережі?

На завершення зустрічі о. Андрій висловив слова вдячності Преосвященному Владиці Михаїлу (Бубнію), Екзарху Одеському та Протоєреєві Миколі Слободяну, Економу, за довіру та запрошення на ці курси: «Усім священникам Одеського Екзархату дякую за бажання ставати кращими та за приклад жертвенного служіння на теренах Одеського Екзархату», – зазначив лектор.

Прес-служба Києво-Галицької Митрополії УГКЦ