Глава УГКЦ у Семиполках: «Той, хто хоч раз побував на лінії розмежування, назавжди зрозумів, що Бог існує»

Той, хто сьогодні грудьми стоїть на цій передовій, є дуже подібний до учня Христового, якому сьогодні каже Христос: я зроблю тебе рибалкою людей. Не просто будеш захищати те, що стоїть за твоїми плечами. Ні. Ти будеш рятувати від вічної смерті тих, хто є перед тобою. То є та сила перемоги добра над злом, життя над смертю.

semypolky1

Про це говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час освячення каплиці у військовому містечку Семиполки, що на Київщині, 3 липня, у Другу неділю по Зісланні Святого Духа.

Предстоятель Церкви відзначив, що він зі священиками прибули сюди, щоб, перш за все, урочисто помолитися за наше українське військо. «Помолитися за тих, хто сьогодні перебувають на лінії розмежування, які бачать це бурхливе море смерті, що сьогодні розливається на східних теренах нашої землі. Гадаю, якщо хоч раз хтось побував на лінії розмежування, яка відділяє хаос від стабільності, смерть від життя, уже назавжди зрозумів, що Бог існує», – запевнив Блаженніший Святослав.

«У молитві, – продовжив Архиєрей, – ми хочемо пом’янути солдат, військовослужбовців, які віддали своє життя, які увійшли в той хаос смерті. Але ми молимося за них сьогодні, бо знаємо, що вони живі, вони є в руках Божих. І ми сьогодні їх як спадкоємці апостолів приносимо з цього моря хаосу на Божий престіл тут між вами, який ми щойно освятили в новоспорудженому храмі».

Говорячи про символ храму, Блаженніший Святослав сказав, «хочемо залишити тут між вами видимий знак того, що навіть тут у вашій частині Господь Бог є живий і реально присутній». «Тут серед вашого щоденного військового життя Він є. Тому що храм є ніщо інше як місце зустрічі людини з Богом», – запевнив духовний лідер греко-католиків.

Предстоятель розповів, що молячись у цій новозбудованій каплиці, вони просили в Господа Бога, щоби Його очі день і ніч були звернені на це місце. «А слух Його був швидкий на те, щоб вислухати молитви кожного з вас, які будете сюди приходити, аби шукати сили і надії, навіть перебуваючи на межі людських можливостей, людського знання, навіть на межі внутрішньої рівноваги. І кожного разу, коли вам забракне сили фізичної, моральної чи навіть психічної, приходьте сюди, бо тут Христос хотітиме зробити вас сильними і непереможними. Тут Він хоче відкрити перед вами обличчя свого улюбленого Бога Отця. А через звершування Святих Таїнств Він хоче дарувати вам Святого Духа, який допоможе вам зрозуміти те, що переживаєте, віднайти себе, а відтак ніколи не зійти з тої твердої землі, святої землі, української землі і не віддати її нікому, а разом з Христом іти вперед», – сказав Блаженніший Святослав.

У новозбудованій каплиці також помолилися за всіх тих, хто доклався до її спорудження.

«Дорогі хлопці, перемога є в Бозі, а Бог є з нами. Тому з нами є перемога», – насамкінець попросив пам’ятати Глава УНКЦ.

Слід відзначити, що жертводавцем каплиці є Стефан Миронюк із родиною.

Департамент інформації УГКЦ