Глава УГКЦ освятив у Славутичі храм Матері Божої Неустанної Помочі

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 15 квітня 2018 року освятив у місті Славутич храм, зведений на честь ікони Матері Божої Неустанної Помочі.

Співслужили з Патріархом священики з Київщини, Франківщини, Львівщини, Чернігівщини. Зокрема в урочистій Літургії взяли участь о. Петро Лоза, ЧНІ, декан Чернігівського протопресвітерства о. Роман Пушка,економ Київської архиєпархії о. Іван Сохан та парох парафії о. Юрій Логаза. Посвячення та Літургію співом супроводжували сестри Місіонерки Найсвятішого Ізбавителя. Прислуговували у вівтарі брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Під час проповіді до вірних Предстоятель відзначив, що це історична подія: «Сьогодні у цей восьмий день після Пасхи тут, у Славутичі, ми освятили новозбудований храм. Центром обряду освячення храму у нашій візантійській традиції є освячення престолу. Престіл у храмі є ніщо інше як видимий знак і символ присутності між нами у невидимий спосіб Воскреслого Христа», – сказав Блаженніший Святослав.

За його словами, цей храм набуває особливого значення, коли ми вдивляємося в громаду міста Славутича: «Міста, – зазначив проповідник, – яке носить у своєму серці і у своєму тілі рани. Рани, можливо, однієї з найбільших техногенних катастроф людства ХХ століття. Слово «Чорнобиль» сьогодні навіть не перекладають на інші мови».

«Ми знаємо, що місто Славутич пов’язане з Чорнобильською атомною електростанцією і сьогодні, оскільки багато мешканців і по сьогодні працюють на електростанції. Це є місто ліквідаторів, які по сьогоднішній день на своєму тілі, здоров’ї носять рани цієї великої біди», – розповів духовний лідере греко-католиків. «Де як не в Славутичі сьогодні можна торкнутися ран Воскреслого Христа?!», – вважає Блаженніший Святослав.

«Сьогодні у Славутичі, – відзначає Глава Церкви, – ми співаємо пісню Воскресіння, пісню надії. Тут у ваших очах кожен мешканець України, і кожен гість з різних країн світу може пересвідчитися, що Христос воістину воскрес. Тому що ваше місто росте і розвивається. Звідки ви берете сил? Щоб перебороти негаразди, щоб мати надію іти вперед? Думаю, ця сила випливає з пробитого боку Воскреслого Христа і є знаком присутності між нами Воскреслого, сили і благодаті Його Святого Духа».

На думку Предстоятеля, сьогоднішня подія відкриє ще краще для мешканців Славутича доступ до джерела життя: «Гадаю, ще краще і простіше можна буде мешканцям міста почути Боже Слово, Слово Божественного Євангеліє в храмі. Але найважливіше – причаститися Святих Таїнств Тіла і Крові нашого Воскреслого Спасителя», – додав Архиєрей.

Блаженніший Святослав подякував усім тим, хто працював і молився, аби сьогоднішній день настав.

«Хочу побажати кожному з нас бути живими членами Воскреслого Тіла Христового, яким є Церква. Бути справді віруючими людьми, які подібно, як апостол Тома сьогодні скажуть собі, Богові і людям: Христос є Господь мій і Бог мій», – сказав проповідник.

Після закінчення освячення храму віряни та мешканці Славутича разом помолилися Панахиду за жертв аварії на Чорнобильській АЕС біля Меморіалу Героям Чорнобиля.

Фото: Дмитро Корчак

Департамент інформації УГКЦ