Глава УГКЦ: «Корупціонерами є не тільки ті, хто беруть хабарі, а й ті, хто їх дають»

У тому суспільстві, де люди готові давати хабарі, будьте певні, що обов’язково знайдуться і ті, хто готові їх брати. Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у програмі «Відкрита Церква» на тему корупції.

koruptsiya-hrih

«Дуже часто, – сказав Предстоятель, – коли ми чуємо про корупціонерів, ми одразу думаємо про чиновників, про тих, які займають владне становище, ним надуживає і там бере хабарі. Але насправді корумпованим є усе наше суспільство. Важко знайти якусь сферу нашого суспільного життя, де б справді не було корупції. Корупціонерами є не тільки ті, хто беруть хабарі, а й ті, хто, аби знайти дорогу найменшого спротиву, дають хабарі».

Блаженніший Святослав процитував вірш українського класика «Всякому городу нрав і права», де є такі слова: «Хто не помаже, той дуже скрипить». «Правда є такою, що у боротьбі з корупцією кожному з нас, перш за все, потрібно поглянути на свою особисту поведінку, на власне життя», – додав він.

«Мені здалися цікавими слова одного чоловіка, який сказав: «Мені важко жити, бо я не даю хабарів». Якщо ми справді візьмемо мужність іти важкою вузькою тернистою дорогою і сказати собі: я не беру і не даю хабарів. Саме такою особистою позицією кожного українця при допомозі Господа Бога все-таки можна поставити дуже серйозний спротив корупції», – підкреслив Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ