Єпископи, священики та вірні Української Греко-католицької Церкви, урочисто вшанували святого рівноапостольного князя Володимира

28 липня 2015 року, в Соборі Воскресіння Христового, Блаженніший Святослав, Патріарх УГКЦ очолив Архиєрейську Божественну Літургію, якою урочисто вшанували пам’ять переставлення святого рівноапостольного князя Володимира.

28-07-15-1 (1)

Серед Високодостойних гостей був присутній Архиєпископ Томас Едвард  Ґалліксон, Апостольський Нунцій в Україні. У святкуваннях також взяли участь; Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київський, Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду єпископів УГКЦ, а також численні єпископи, священики, монахи, монахині та вірні Української Греко-Католицької Церкви.

Проповідуючи Слово Боже Глава та Отець УГКЦ, звернув увагу на єдність між людьми: «У сьогоднішньому Євангелії ми чуємо навчання Ісуса Христа про новий спосіб єднання людей між собою – «Де двоє, або троє зберуться в моє ім’я, там, я посеред них…».  Що означає бути зібраними в Ім’я Ісусу Христа? – запитав Блаженніший Святослав.

Відповідаючи Предстоятель УГКЦ зазначив: «Бути зібраними в ім’я Ісуса Христа, означає перебувати в Ньому та в Його Імені. Христос закликає нас увійти в Нього самого». Проповідник пригадав: «Ми входимо в Ім’я нашого Спасителя у Святому Таїнстві Хрещення. Тоді ми перебуваємо в Ньому, а Він перебуває в нас. Бути поєднаними в Ім’я Боже, в ім’я нашого Спасителя, означає перебувати в Ньому, як в єдиній чаші та в єдиному тілі. Перебувати в Ньому так, як Він перебуває у Своєму Отцеві в Дусі Святому».

Блаженніший Святослав у проповіді розповів про молитву, яку Отець Небесний вислуховує, коли хтось молиться до Нього, перебуваючи в Його Сині: «Таку молитву Отець Небесний приймає як молитву Його Єдинородного Сина. Молитву синів і дочок, які у Дусі Святому кличуть «Авва Отче». Ось, що означає бути зібраними в ім’я нашого Спасителя і разом молитися  у Дусі Святому до Отця Небесного» – наголосив Верховний Архиєрей .

Читайте також: Глава УГКЦ: «Князь Володимир та митрополит Андрей – Христові учні, які Божим Словом і Його благодаттю втамувати голод та спрагу свого народу»

Звертаючи увагу на постать Святого рівноапостольного князя Володимира, Глава УГКЦ зауважив: «Від самого початку свого служіння, великий Київський князь, шукав способу поєднати свій люд, щоби усі Слов’янські племена стали одним народом… Він (Святий Володимир) звернув очі до Єдиного, Правдивого та Істинного Бога. Він зрозумів, що вчинити з його людей єдиний народ, можна лише єднаючи людей в Ім’я Боже. Тому, він перший увійшов у життя з Богом силою Святого Хрещення, дав таким чином основу щоби створити єдиний Божий народ на київських горах».

Патріарх  пригадав, що в цей день, 10 років тому, Отець і Глава УГКЦ, повернувся до свого київського осідку: «Блаженніший Любомир повертаючись до свого прадавнього осідку древніх київських митрополитів, проголосив голосом рівноапостольного князя Володимира, маніфест про сучасне єднання українського народу і  українських Церков. Цей маніфест називається «Один Божий люд у краї на київських горах».

«Слухаючи Божого Слова та Голосу князя Володимира, нам потрібно сьогодні відновити здатність єднатися з братом і сестрою в Ім’я Боже» – закликав Блаженніший Святослав.

По завершенні Божественної Літургії, Глав УГКЦ уділив усім благословення та подякував за присутність чисельним єпископам, духовенству та вірним УГКЦ. Блаженніший Святослав також привітав з іменинам Архиєпископа та Митрополита Івано-Франківського, Володимира (Війтишина): «Бажаємо щоб Ви справді були наповнені духом і мудрістю святого рівноапостольного князя Володимира для завершування свого архієрейського служіння».

Опісля прозвучало «многоліття» та гімн-молитва «Боже Великий Єдиний». По завершенні зі словом виступив Преосвященний Владика Йосиф (Мілян): «Наші історики по нині шукають корону короля Данила та десь за крок до віднайдення останків короля. Кажуть, що колись перемишльські єпископи носили цю корону, як єпископську митру. Так воно було чи ні – історія своє слово скаже. Це свого роду натяк влади та проводу народу, який взяв на себе король Данило. Святий рівноапостольний Володимир взяв на себе відвагу повести люд свій Дніпром, посадивши всіх в човен Христової Церкви» – наголосив єпископ.

Ведучи далі Архиєрей звернувся до Предстоятеля  Української Греко-Католицької Церкви: «Сьогодні святкуючи тисячоліття успення рівноапостольного князя Володимира, Ви як Патріарх Української Церкви Київського християнства – короновані Богом на продовження Його справи – Христової Благовісті на українських землях. Корона князя, короля чи патріарха, є гарна тільки здалека, це обов’язок дбати про всіх… Рівноапостольний князь Володимир буде молити перед престолом Всевишнього, щоби Ваш жезл влади, проводу та відповідальності, спирався на міцну віру, покріплену Божу силу і любов у серці до рідного народу. Хай Бог благословить Вас добрим здоров’ям, хай слідують Вашими кроками діти Церкви і хай Господь посилає Вам своєю благодаттю многих і благих літ» – бажав Владика Йосиф.

Цього дня усі вірні також мали нагоду відновити хресні обіти, які за словами Глави УГКЦ, потрібні для того, щоб відрікаючись всього злого, визнати віру в нашого Єдиного Бога, бути здатними єднатися в один Божий народ та в Ім’я Боже.