Єпископ Йосиф Мілян провів ряд зустрічей з португальськими єрархами

Єпископ-помічник Київський Владика Йосиф Мілян, в рамках робочого візиту до Португалії, зустрівся з місцевими єрархами. Під час цього владики говорили про українських мігрантів.

Владика Йосиф

Перебуваючи у відрядженні Голова Пасторально-Міграційного Відділу УГКЦ, Владика Йосиф Мілян зустрівся з Патріархом Лісабону, кардиналом Мануелем Клементі, а також з архиєпископом Браги Жорже Ортіга і з єпископом Фатіми Антоніо Марто. У відрядженні з Єпископом перебуває також секретар ПМВ о. Андрій Гах.

Як повідомляє офіційний сайт ПМВ, головною темою зустрічей була підготовка майбутньої прощі мігрантів і форуму мігрантів у Фатімі, які відбудуться в рамках зустрічі Єпископів Східних Католицьких Церков Європи в днях 20-23 жовтня 2016 року.

Нагадаємо, що раніше в інтерв’ю для місцевого ютуб-каналу українців «Тризуб ТВ» Владика Йосиф розповів про майбутню зустріч східних католицьких єпископів: «Темою зустрічі буде міграція. Адже Східні Католицькі Церкви Європи – це переважно народи, які мають мігрантів і з якими пов’язана остання хвиля трудової міграції. Питань багато, а відповідей мало. Будемо застановлятися, як полегшити життя наших мігрантів. Хочемо говорити про законодавство в сфері мігрантів. Адже його немає, є окремі законодавчі акти. Ми будемо говорити про виховання дітей і молоді, про шкільництво, про євроінтеграційні і асимілятивні процеси, які теж мають місце серед мігрантів», – зазначив Єпископ.

Архиєрей розповів, що на зустріч Єпископів Східних Католицьких Церков Європи будуть запрошені представники фундації «Мігрантес і Ватикану», Міністерства освіти та Міністерства закордонних справ України, представники ЄС, відповідальні за мігрантські процеси в Європі.

Говорячи про прощу українських мігрантів до Фатіми і форум мігрантів, Єпископ розповів, що передбачена участь кількох осіб з кожної країни – це представники мігрантських і громадських організацій, духовенства, шкіл.

«Сподіваюсь, такий перший форум дасть відповіді на деякі питання щодо мігрантів. Маємо добру волю і вважаємо, що на часі таке поважне зібрання в ім’я українського мігранта в Європі», – резюмував Владика Йосиф Мілян.

Зазначимо також, що у Лісабоні відбулася зустріч делегації ПМВ зі священиками капеланії УГКЦ в Португалії.