Екореферент Київської архиєпархії взяв участь в міжнародній конференції «Церква і суспільство за збереження довкілля у Східній Європі: охорона створіння»

З 7 по 9 жовтня 2016 року в м. Ужгород проходила Міжнародна екологічна конференція «Церква і суспільство за збереження довкілля у Східній Європі: охорона створіння». В заході взяв участь о. Роман Романович, референт Бюро УГКЦ з питань екології Київської архиєпархії.
uzhgorod_conference-5

Ця подія зібрала представників християнських церков, релігійних організацій, експертів громадських організацій, екологів, представників влади та ЗМІ України, Словаччини, Польщі, Молдови, Грузії, Бельгії, та Німеччини, – повідомляє Ужгородський національний університет. Ініціаторами зустрічі стала Комісія екології Мукачівської єпархії Греко-Католицької Церкви, яку очолює Олександр Бокотей.

З вітанням до присутніх звернулися Голова Комісії у справах екології та туризму Конференції Римо-Католицьких Єпископів України єпископ Мукачівський Антал Майнек, Єпископ-помічник Мукачівської Греко-Католицької єпархії Ніл Лущак, Директор програм Спілки охорони природи Німеччини Борис Тіхоміров, Секретар ECEN (Європейської Християнської Екологічної Мережі) Петер Павлович. Свої вітання надіслали Єпископ Мукачівський УПЦ МП Владика Феодор, Ординарій Кишинської дієцезії Єпископ Антон Коша. В роботі конференції взяли також участь Заступник Муфтія Головного управління мусульман України Шейх Рустам Гафурі.

Під час конференції о. Роман Романович мав доповідь на тему «Ініціативи щодо збереження Створіння Київської архієпархії Української Греко-Католицької Церкви». Свою доповідь священик розпочав із історії заснування Церковної екологічної інституції, яка у 2007 році з благословення блаженнішого Любомира (Гузара) була покликана до життя і доручена керівнику д-ру Володимиру Шереметі.

Він розповів також про особливості праці на теренах Київської архієпархії та співпрацю із іншими комісіями, особливо молодіжною та екуменічною для кращої реалізації програми, яку розробляє Екобюро. На завершення було озвучено про співпрацю Екобюро Київської архиєпархії з центром інновацій Києво-Могилянської Академії. Екореферент зазначив, що зараз відбувається праця над запуском нової спільної екоплатформи, яка може об’єднати усіх небайдужих в питаннях збереження довкілля у новому форматі.

Вході проведення конференції о. Роман мав можливість поспілкуватись із єпископом Антал Майнеком, головою Комісії в справах екології та мігрантів Римо-Католицької єпископської конференції України, та Владикою Нілом, помічником Мукачівської Греко-Католицької єпархії, а також іншими учасниками, які були представлені із 7 країн світу.

На завершення конференції о. Роман мав зустріч із дітьми катехитичної школи при Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному Греко-Католицькому Соборі, де священик розповів про мету конференції, працю на теренах центральної України. Священик також виголосив коротку науку про те, як людина має поводити себе у відношенні до природи.

За матеріалами Інформаційної служби Бюро УГКЦ з питань екології