«Допоки ми не зрозуміємо, що віра – це наше лікарство, Бог – це наше майбутнє і сучасне мало сказати Богові так», – Єпископ Йосиф Мілян

«Якщо ми не відчуємо, що Бог любить нас, що Бог прийшов на землю, щоб тебе спасти. Тільки тоді ти відкриваєшся на Бога і в тебе починається діалог, як з рідним татом», – про це говорив Преосвященний Владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської архиєпархії, 15 квітня 2019 року, під час Архиєпархіального Дня молоді.

Цього дня у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві відбулась зустріч молоді, що була започаткована св. Іваном Павлом II й відзначається кожного року у Вербну Неділю на єпархіальному рівні. Такі зустрічі передують Світовому Дню молоді, наступний – відбудеться у Португалії у 2022 році, куди збереться молодь всього світу. Тема цьогорічної зустрічі була: «Ось я, Господня слугиня: нехай зі мною станеться по твоєму слову!» (Лк 1,38). Над цією темою папа Франциск роздумував на СДМ у Панамі. Програма зустрічі включала: Божественну Літургію, науку та ділення у групах, спільну трапезу, відпочинок та дружнє спілкування у колі спільноти молоді Київської Архиєпархії. Очолив зустріч Преосвященний Владика Йосиф Мілян.
У своєму слові до молоді Архиєрей зауважив, сьогодні людина живе у світі різного роду егоїзмів: «Дуже часто людина концентрує увагу тільки я тільки для мене. Властиво Бог створив людину, як явище суспільне. Бо Біблія каже: «чоловіком і жінкою сотворив їх (Бут 1, 27). Тому всі ми хочемо жити в якісь спільноті, в якомусь суспільстві, нам комфортніше мати друзів». Ведучи далі Владика звернув увагу чому сьогодні молоді люди не відчувають потреби молитви: «Молитва – це діалог з Господом Богом, якого не бачимо. Сьогодні є проблема суспільства в цілому, що ми не вміємо діалогувати». «Марія вміла лаконічно проводити діалог з Богом. Вона виховувалась при єврейській святині й знала зі Старого Завіту, що прийде пророк, і яка його доля чекає. Богородиця розуміла, що Він сяде на трон Давида, але сяде через розп’яття. І попри це Вона була готова розділити таку незавидну долю», – наголосив Єпископ.
На завершення Архиєрей звернув увагу на важливості духовного зростання: «Церква і світ це є велика спортивна зала де ми виховуємо і нарощуємо свої духовні м’язи, біль розчарування, втрати навіть зради це ті нагоди де ми переборюючи їх набираємось духовного досвіду. Так само Господь Бог у нашому духовному житті готує нас до особливих випробувань, щоби потім не втратити, а здобути ми маємо ці духовні досвіди, через які Господь Готує нас до вічного стосунку. Бо переходячи життя, ми колись стартували й колись треба завершити».