ДО СВІТОВОГО ДНЯ МОЛОДІ ЗАЛИШИЛОСЯ 6 МІСЯЦІВ

2Світовий День Молоді – це унікальна зустріч молодих людей з цілого світу з Папою Франциском та з своїми однолітками, яка цього річ буде проходити в Кракові (Польща).

Логотип СДММолоді люди будуть об’єднані не лише молитвою, але і фестивалем молоді, і новими знайомствами та безліччю емоцій. Це прекрасна нагода української молоді розповісти цілому світові про себе, свою країну, та нашу Церкву, а також відкрити для себе усі таємниці Польщі, а особливо загадкового Кракова та інших цікавих міст цієї країни.

Співорганізатор перших Світових Днів Молоді згадує, що ця пригода почалося з ініціативи Святого Папи Івана Павла ІІ, який з самого початку свого понтифікату багато уваги присвятив молоді та труднощам, з якими вона стикається у своєму житті.

Цікавим є і те, що вперше ідея проведення цього заходу не була прийняли ні у Ватикані, ні назовні.

«Папа, однак, був непохитний. Він стояв на своєму, бо хотів, щоб зустріч з молоддю була і катехизацією, і обміном досвідом», – розповідає Марчелло Бедесчі глава Фонду Івана Павла II в Папській Раді у справах мирян.

Отож започаткування Світового Дня Молоді належить св. Папі Івану Павлу II, який 15 квітня 1984 у Вербну неділю провів зустріч з молоддю у Римі на площі св. Петра. Тоді ж з нагоди відзначення Року Відкуплення, Папа Іван передав молоді чотириметровий Паломницький хрест, щоб він подорожував з молоддю по всьому світу. Він і став головним символом Світового Дня Молоді. Цей хрест і до тепер подорожує по різних країнах світу, особливо по містах і селах країни, де мають проходити Світові Дні Молоді.

Наступним роком 31 березня у Вербну неділя проходить зустріч молоді з нагоди Міжнародного Року Молоді. Святіший Отець пише Апостольський лист до молоді всього світу, а також започатковує Світові Дні Молоді. Це стає початком паломництва молоді по всій землі. До Риму прибуває 350 тис. молодих людей з усього світу. Тоді Святий Папа сказав: «Уся Церква на світовому рівні має бути все більше відданою підтримці молоді у їх клопотах і прагненнях, у їх відкритості і надіях, для того, щоб відповісти на їх очікування і передати їм ту впевненість, якою є Христос».

Відтоді Світові Дні Молоді проводяться кожні два-три роки. Згідно зі звичаєм, молодь, яка приїжджає на ці зустрічі, протягом кількох днів (тижнів) має відповідне підготування – катехизацію у різних парафіях країни, в яких проходить Світовий День Молоді.

Довідка:

Від 1984 року Світові Дні Молоді відбулися в наступних країнах світу:

1985 р. – в Римі, Італія

1987 р. – в Буенос-Айресі,Аргентина (за участю мільйона молоді)

1989 р. – в Сантіяго-де-Компостела, Іспанія, (600 тисяч учасників)

1991 р. – в Ченстохові, Польща, (мільйон і п’ятсот тисяч учасників)

1993 р. – в Денвері, США, (500 тисяч учасників)

1995 р. – в Манілі, Філіпіни, (чотири мільйони учасників)

1997 р. – в Франції (мільйон учасників)

2000 р. – в Римі (два мільйони уч4асників)

2002 р. – в Торонто, Канада, (800 тисяч учасників)

2005 р. – в Німеччині (мільйон учасників)