До Собору Вишгородської Богородиці прибули паломники з усієї України

18-19 травня 2019 року, відбулась щорічна Всеукраїнська проща до Собору Вишгородської Богородиці.

Зокрема паломники прибули із; Києва, Тернополя, Одеси, Львова, Харкова, Івано-Франківська, Житомира, Черкас, Чернігова, Вінниці та інших міст України. Сюди прибули вони, нагадаємо, на XIII Всеукраїнське паломництво до Вишгородської Богородиці.
Розпочали прощу ранком, біля Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві. Тут відбулася вступна молитва та благословення прочан на початок паломництва. Відтак колона пішої прощі вирушила у 30-ти кілометровий відрізок траси зі Столиці до Вишгорода.
Традиційно відбулось вело паломництво. Паломники вело прощі подолали відстань у 60 кілометрів. На відрізку цієї вело прощі була зупинка біля Храму Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ міста Ірпінь. Тут прочани приклонилися до ікони знаної як «Богородиця – Надія Молоді». Паломники просили її заступництва та дякували за усі Господні ласки. Після почастунку та відпочинку від пароха громади, о. Мирослава Латинника вони отримали благословення на подальшу дорогу.

Біля Собору Вишгородської Богородиці відбулася урочиста зустріч усіх паломників. На подвір’ї Собору усіх привітав парох парафії протоєрей Тарас Валах. У слові привітання душпастир заохотив усіх до моління перед іконою Вишгородської Богородиці. Відтак присутні священики та віряни молились Акафіст до Ікони Вишгородської Богородиці, а опісля Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив Преосвященний Владика Михаїл Бубній, Екзарх Одеський. У своєму слові Владика наголосив на потребі звертання кожного дня до Богородиці, щоб зберегти єдність у сім’ї, спільноті та суспільстві: «Просім сьогодні Вишгородську Богородицю, яка відображає єдність і любов, між матір’ю і сином. Просім, щоб ця благодать єдності поваги зійшла також у наше життя і в нашу Україну», – наголосив Єпископ.

Після завершення молитви до усіх звернувся парох Собору о. Тарас Валах. Він подякував усім паломникам за чисельну присутність та активність у приготуванні прощі: «Зокрема дякую усім священикам, які разом зі своїми парафіянами прибули до Вишгородської Богородиці. Особливо дякую усім прочанам, які прибули із найдальших частин України – Одеси, Івано-Франківська, Харкова», – наголосив о. Тарас.
Продовжили моління Вечірнею з Литією, яке очолив о. Петро Жук, ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.
Опісля паломництво продовжили цілонічними чуваннями, які були увінчані ранковою Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав у присутності парафіян і паломників.