До Київської семінарії завітав владика Іван (Девчіч), архієпископ Рієки (Хорватія)

27 червня 2018 року, до Київської Трьохсвятительської семінарії завітав владика Іван (Девчіч), архієпископ Рієки (Хорватія). Свій візит владика здійснив у рамках паломництва Україною.

Владика Іван прибув із декількома отцями та півсотнею паломників із Хорватії. Гостей привітав отець-ректор прот. Петро Жук. «Наша семінарія є найсхіднішою католицькою семінарією в Україні. Вона готує студентів-семінаристів для центральних та східних регіонів. Зараз на сході нашої держави є велика проблема. Цю проблему ми вважаємо великою раною на тілі нашої держави. Але ще більше зранені серця і душі українських людей. Ці молоді хлопці, яких ви перед собою бачите, вчаться та формуються у семінарії, щоби у майбутньому лікувати ці зранені серця і душі», – сказав отець Петро.

Також отець-ректор щиро подякував жертводавцям з Хорватії, які своїми коштами підтримують життя у КТДС та посприяли будівництву храму. Зокрема найбільшим таким фундатором є сам владика Іван, який фінансує навчання декількох братів-семінаристів. Його ім’я викарбуване золотими літерами на дошці з іменами жертводавців на внутрішній стіні храму. Після загальної зустрічі у храмі та короткого концерту відбулася осібна зустріч із братами, яких підтримує владика.

Це уже не перший візит владики до КТДС. З цього приводу під час короткого слова подяки отцю-ректору та семінарії за теплий та щирий прийом владика Іван сказав: «У часі мого першого візиту я бачив 30 братів-семінаристів, нині їх 60, а наступного разу я побачу, мабуть, сто». Владика висловив радість із приводу того, що в Україні число покликань збільшується, зазначивши при цьому, що Європа переживає своєрідну кризу покликань. На завершення хорватський архієпископ наголосив, що для хорватського народу український є чи не найближчим. У Хорватії добре пам’ятають про своїх предків білих хорватів, які походять з України.

Відтак відбувся короткий концерт від хору КТДС. Серед композицій були «Разбойника благоразумного», «Отче Наш», «Достойно є…» та «Тіло Христове». Хорватська аудиторія з захопленям і завзятими оваціями реагувала на виступ хору. Маленький концерт надихнув хорватських гостей на пісню, яку вони подарували спільноті КТДС у відповідь.

За матеріалами Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла