Блаженніший Святослав зустрівся з новопризначеним головою Держетнополітики

У вівторок, 20 грудня, у резиденції Глави УГКЦ у Києві відбулася зустріч Блаженнішого Святослава з новопризначеним головою Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті п. Віктором Єленським.

У зустрічі також взяли участь о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні, та о. Андрій Зелінський, заступник керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ.

Державна служба України з питань етнополітики та свободи совісті є головним органом у співпраці між державою і Церквами та релігійними організаціями. На зустрічі обговорили питання, пов’язані з державно-конфесійними відносинами, зокрема в час війни.

Особливу увагу сторони приділили функціонуванню інституту військового капеланства, позаяк мандати на службу капеланам видає саме ця держслужба.

Також було розглянуто певні пропозиції, які перебувають у правовому полі держави, пов’язані з реєстрацією Церков і релігійних організацій.

Окремо представники Церкви й державної влади обговорили перспективи духовної єдності в українському суспільстві, зокрема у процесі побудови релігійного миру та взаєморозуміння, а також питання єдності Церков Володимирового Хрещення.

У розмові наголосили на особливій ролі Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, яка є унікальною у світі та демонструє свою ефективність у напрямі миробудування, взаєморозуміння і реального забезпечення свободи віросповідання в Україні.

Департамент інформації УГКЦ