Блаженніший Святослав провів онлайн зустріч з духовенством Київської Архиєпархії

21 грудня 2021 року, Блаженніший Патріарх Святослав та владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київський, провели онлайн-зустріч із духовенством Київської Архиєпархії.

Участь у зустрічі взяли понад сто священників та дияконів з п’яти областей Центрально-Східної України. Розмови велися зокрема про підсумки року, який минає та про плани на майбутній рік з перспективи Церковного розвитку.

Під час зустрічі священники мали нагоду поділитися практикою духовного та літургійного життя у своїх парафіях.

Звертаючись до духовенства Блаженніший Святослав подякував за їхнє служіння на теренах Київської Архиєпархії: «Мені було дуже приємно чути, що підсумовуючи цей рік ми не просто констатуємо певний розвиток, але ми цей розвиток постійно вдосконалюємо та ростимо через своє служіння. Тому за всю цю непросту клопітку працю сьогодні кожному з вас сердечно дякую».

Глава УГКЦ також зазначив, що цей рік, на жаль, був ще одним роком пандемії. «Ми не знаємо як довго ще цей час триватиме. Але важливим є те, що в цих не простих обставинах ми віднайшли себе і навчилися правильно діяти».

Відтак Патріарх дав декілька настанов духовенству на наступний рік. Зокрема він закликав дбати про своє здоров’я.  «В цих не простих обставинах Церква має особливий обов’язок: Через власний приклад – будувати культуру здорового життя. Багато хто з вас перехворів на недугу спричинену коронавірусом, але сьогодні добре розуміємо, що перехворіти, ще не означає перемогти. Культура здоров’я означає, що кожен з нас, хоча б раз у рік має пройти профілактичний медичний огляд, щоб вчасно реагувати на можливі проблеми в нашому здоров’ї», – зауважив Блаженніший Святослав.

Далі Глава Церкви наголосив, що священники нашої Церкви повинні проповідувати Євангеліє, щоб Добра Новина була знана всім людям. Наші священники мають добре зважати на те, щоб у цих новітніх небезпечних умовах життя, не сіяти дезінформації щодо вакцинації та так званих конспірологічних теорій. Предстоятель закликав священників заохочувати людей повертатися до своїх храмів. При цьому Блаженніший Святослав попросив духовенство добре готуватися до проповідей, навчання та катехизацій, які відбуваються завдяки онлайн-трансляціям. «Такий формат спілкування вимагає від нас бути обізнаними в тому, що залишаємо на просторах інтернету, уникаючи спонтанності. Така праця у віртуальному просторі буде успішною», – наголосив Глава УГКЦ.

Окремо Патріарх закликав духовенство добре вивчити Пастирський лист Синоду Єпископів УГКЦ «Надія, до якої нас кличе Господь». Це програмний документ нашої Церкви на найближчих десять років. «Ключовою ідеєю, яка закладена в цьому документі є те, що Церква за закликом Папи Франциска потребує реформи. Ми потребуємо змін, щоб відповідати потребам людини в сучасному постковідному світі. Головним елементом цього послання є заклик до душпастирського навернення, щоб у нових обставинах ми навчилися по новому будувати стосунки з людьми. У священичому служінню прошу вас у наступні роки звертати увагу на постулати програми нашої Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Зверніть увагу у вашому душпастирстві на Боже Слово і Катехизацію, на Святі Таїнаства, молитву та служіння ближньому. Особливо прошу вас звернути Вашу увагу на душпастирство родини. Адже в умовах пандемії родина з одного боку показується як останнє пристановище зраненої людини у сучасному світі, а з іншого Боку родина є під дуже сильною атакою, зокрема через домашнє насильство», – зауважив Блаженніший Святослав.

Завершуючи своє слово до священників Глава Церкви попросив їх молитися за покликання до священства та побажав духовенству доброго Нового року та щасливих Різдвяних свят.

Своєю чергою Владика Йосиф Мілян, Єпископ-помічник Київської Архиєпархії, подякував Патріарху за турботу про  священичу родину Київської Архиєпархії. «Хочу анонсувати, що в середині січня, у такому ж родинному колі, але вже реально матимемо нагоду зустрітися на спільній коляді з Блаженнішим Святославом. Дякую усім за участь у нашій сьогоднішній зустрічі, будьмо у цей непростий час носіями надії та милосердя, яке пливе із Серця Христового».

Пресслужба Київської Архиєпархії