Блаженніший Святослав нагородив священників патріаршими грамотами за соціальне служіння

16 листопада 2021 року, з нагоди Всесвітнього дня бідних, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, нагородив патріаршими грамотами п’ятьох священників Київської архиєпархії за активність та жертовність у здійсненні соціального служіння потребуючим.

Відзнаки душпастирям були вручені у присутності Синкела у справах соціального служіння Київської Архиєпархії, Протоєрея Романа Сиротича. Серед нагороджених – душпастирі, які вже багато років служать для добра убогих людей, а зокрема; о. Іван Цихуляк, адміністратор парафії священномученика Йосафата УГКЦ у місті Бердичів, о. Ігор Гріщенко, адміністратор парафії Різдва Христового УГКЦ у місті Біла Церква, о. Антон Борис, адміністратор парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у місті Козятин, о. Роман Пушка, адміністратор парафії святих рівноапостольних Володимира та Ольги УГКЦ у місті Ніжин та о. Роман Шкрібенець, адміністратор парафії Верховних апостолів Петра та Павла УГКЦ у смт. Вакуленчук.

У тексті патріарших грамот йдеться про таке: «Своїм служінням ви стали інструментом Божого милосердя, розділяючи місію Церкви та звіщаючи добру новину всім, зокрема тим, хто страждає і перебуває в потребі. Благими ділами стосовно ближніх ви об’являєте обличчя милостивого Бога в цьому світі, так часто позначеному терпінням, самотністю, страхом і безнадією».

Також зазначається: «Оцінюючи вашу ревність для Божої слави та добра нашої Церкви, вашу активність та жертовність у здійсненні соціального служіння, складаємо вам сердечну подяку та висловлюю визнання і похвалу. Нехай милостивий Господь щедро винагородить вас за всі добрі діла, даючи вам силу та бажання надалі трудитися на славу Божу та для блага нашої Церкви і народу».

У такий спосіб, в особах нагороджених душпастирів Глава УГКЦ висловив вдячність та похвалу усім священникам нашої Церкви, які активно звершують у своїх парафіях соціальне служіння: «Сьогодні в усіх наших парафіях щоденно відбуваються різноманітні акції, які вказують людям на важливу місію Церкви – відкривати Милосердне лице Христове. Тому дякую кожному священнику передусім за відкриті двері наших храмів для убогих людей. Дякую за Ваше служіння, посвячення та виявлене милосердя для убогих. Ваше священство є важливим як і для кожної людини, так і для всього суспільства», – наголосив Патріарх.

Своєю чергою о. Роман Сиротич, Синкел у справах соціального служіння Київської Архиєпархії зауважив, що відзначені священники у своїх парафіях віддавна служать особливо людям, які знаходяться у складних життєвих обставинах. Ці душпастирі годують бідних, несуть продуктову допомогу до осель потребуючих та дбають про здоров’я тих людей, які не можуть собі цього дозволити. У співпраці з благодійним фондом «Карітас-Київ» кожного дня вони подають руку допомоги, тим людям, які її так потребують», – розповів Синкел.

Відтак священники мали нагоду представити Главі УГКЦ свої парафії та поділитися впровадженим досвідом соціального служіння у їхніх громадах.

Пресслужба Київської Архиєпархії