Блаженніший Святослав у Київській семінарії провів відкриту лекцію з патрології і патристики

14 листопада 2017 року, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Святослав у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії провів відкриту лекцію на тему значення патристичної спадщини в житті Церкви.

«Патріарх розповів про критерії визначення «Отців Церкви» – тих, кого Церква почитала як своїх духовних отців. Вони мали відзначатися святістю життя, істинністю навчання, визнанням Церковної спільноти та давністю», – повідомляє медіа-ресурс КТДС.

Блаженніший Святослав розповів про головні джерела патристичної літератури, якими володіє бібліотека нашої семінарії. Зазначимо, що саме його стараннями в семінарії є повне зібрання книг серії «Patrologiae curcus completus (patrologia graeca et latina)», яку уклав протягом 1844-1866 років французький католицький священик Жак Поль Мінь (Jaques Paul Migne). Окрім того, Блаженніший представив словник «Enchridion symbolorum, definitionum et declarationum de rebus fidei et morum» («Посібник з символів, визначень та постанов щодо віри та звичаїв») Генриха Йозефа Денцингера (1819-1883), католицького богослова, профессора Вюрцбурзького університету. Книжка ця є витягом з основних догматичних джерел та документів Католицької Церкви. Крім того, Блаженніший ознайомив семінаристів з іншими посібниками, які покликані допомогти богословам у вивченні святоотцівської спадщини.

Патріарх Святослав закликав семінаристів до зацікавлення патристичними студіями та висловив побажання розвитку богословських досліджень студентів КТДС у цій сфері. Також подарував семінарії ряд надзвичайно важливих книг – «інструментів», які сприяють кращому розумінню спадщини Отців Церкви. Серед них «Dictionary of Early Christian Literature» («Словник ранньохристиянської літератури»), Dopp and Wilhelm Geerlings editors; «A Patristic greek lexicon» («Патристичний грецький лексикон») edited by G.W.H. Lampe; та багато інших.

Опісля ректор семінарії протоєрей Петро Жук висловив подяку Блаженнішому Святославу за цікаву лекцію та за ті важливі дари, що сприяють науковому зростанню семінарії.

Після відкритої лекції Блаженніший Святослав очолив Вечірню у семінарійному храмі Пресвятої Тройці.

Джерело: Медіа-ресурс КТДС