Блаженніший Любомир Гузар привітав Єпископа Йосифа Міляна з ювілеєм 60-ти ліття

З нагоди 60-ти ліття Преосвященного Владики Йосифа Міляна, Єпископа-помічника Київського, Блаженніший Любомир Гузар в розмові з прес-службою Київської архиєпархії поділився спогадами пов’язаними з життям ювіляра.
Блаженніший Любомир Гузар УГКЦ
«Він був першим студитом, якого я бачив в своєму житті», – зазначив Архиєпископ-емерит, та пригадав, що до того моменту дійшло у Польщі в 1988 році, коли українська громада святкувала там тисячоліття християнства в Україні. Як згадує Блаженніший Любомир, тоді частина заходів проходила в Ченстохові. Серед багатьох священиків і мирян, які там були, був також присутній о. Йосиф Мілян.

Ведучи далі він розповів, що у цього молодого тоді ще священика був своєрідний клопіт: «Оскільки він разом з усім духовенство брав участь у різних заходах та Богослужіннях, то відповідно їх часто фотографували. Раптом о. Йосиф, як мені розповідали, усвідомив, що в Україні його не знали як священика. Можливо тоді йому промайнула думка: «Коли на цих фотографіях мене впізнають, то можуть бути з того неприємності», – через цей факт, – продовжив кардинал Гузар, йому довелось переживати і журитись, адже о. Йосиф, так як багато інших , вдома про це не говорили».

Опісля духовний авторитет УГКЦ відзначив два моменти з життя владики Йосифа, які про нього багато говорять; Перший момент сягає періоду, коли ювіляр був ще парохом церкви Пресвятої Євхаристії у Львові: «Було тоді загально знаним, що біля тої церкви гуртувалось дуже багато молоді. Про цю церкву тоді навіть говорили як про молодечу парохію! Це відбувалось завдяки старанням о. Йосифа, який вмів з тими молодими людьми говорити та з ними працювати. Вважаю його великою заслугою те, що він дав цій молоді духовне пристановище», – відмітив він.

«Другий момент, який пригадую, це організація капеланства для студентів та молоді. Тоді о. Йосиф доклав багато старань для розвитку особливого служіння священиків-капеланів для молоді. Для цього він співпрацював із духовенством Італії, та на їхньому душпастирському досвіді втілював багато добрих справ у життя нашої Церкви», – наголосив кардинал.

На завершення розмови Блаженніший Любомир Гузар побажав Владиці Йосифу щоб щасливо, та в доброму здоров’ї продовжував благу працю для добра нашої Церкви та нашого народу.