9 листопада, Київ, – Міжнародна наукова конференція “Кодифікуючи традицію: Замойський собор Київської митрополії

Український католицький університет, Папський східний інститут та Католицький університет Америки за підтримки Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів запрошують на Міжнародну наукову конференцію до 300-ліття Замойського провінційного собору “Кодифікуючи традицію: Замойський собор Київської митрополії (канонічні джерела, унійне богослов’я та культурно-релігійна програма)“, яка відбудеться 9-10 листопада у Папському східному інституті в Римі.

До конференції можна буде долучитися онлайн («Живе телебачення»).

Конференція відбуватиметься під патронатом Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава, та за участі дослідників з України, Австрії, Італії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Росії, США та Угорщини.

“У 2020 році минуло 300 років від того часу, коли в сучасному польському місті Замостя упродовж 26 серпня – 17 вересня 1720 р. проходив знаменитий собор Київської унійної митрополії, що зібрав майже 150 представників українсько-білоруської духовної еліти на чолі з митрополитом Левом (Кишкою). Цей другий в історії Унійної Церкви провінційний собор відбувався в епоху розквіту культури бароко і поширення ідей Просвітництва, невдовзі після підпорядкування в 1686 р. Київської православної митрополії Московському патріархату та поразки Івана Мазепи під Полтавою 1709 р.

Замойський собор – уперше з часів Берестейської унії, запропонував широку єрархічну програму реформування організаційних і пастирських структур Руської Церкви, що перебувала в єдності з Римським Апостольським престолом. Іншим завданням собору 1720 р. стала рецепція тогочасного римського канонічного права і посттридентського богословʼя та пошуки діалогічної рівноваги між католицькою ідентичністю Київської унійної митрополії та її слов’янсько-візантійською (передовсім літургійною) спадщиною. Аж до кінця XIX ст. рішення владик у Замості визначали тотожність Греко-Католицької Церкви та її душпастирські засади інкультурації Слова Божого для величезних просторів Східної й Центрально-Східної Європи, де впродовж XX ст. на руїнах колишніх імперій і тоталітарних режимів постали незалежні Білорусь, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія та Україна”.

професор Ігор Скочиляс

Завантажити Програму конференції: українською, англійською.

До конференції можна долучитися онлайн: «Живе телебачення» або зареєструватися для отримання лінку.

Години у програмі вказані за часовим поясом GMT+2.