7-18 січня 2023 – V Архиєпархіальна акція «Різдвяна зірка»

Різдво Господа Нашого Ісуса Христа є святом великої радості, адже в цей час Сам Господь Спаситель народжується задля нашого спасіння. Ця невимовна радість настільки сильно сповнює серця людей, що вони просто не в змозі залишатися у своїх домівках, а прагнуть йти, щоб розповісти якомога більшій кількості людей радісну звістку Божого народження!

Божий люд йде від оселі до оселі, де з гучними колядами, щирими побажаннями та радісними усмішками проголошує усьому світу велику істину: «З нами Бог!».

Бог приходить до кожної людини, а особливо прагне піднести тих, кому сьогодні є важко, втерти сльозу з очей тих, хто сьогодні плаче, дати надію тим, хто її вже втратив. В цей непростий час воєнного спротиву нашого народу проти російського агресора ми як ніколи потребуємо чути вістку про народження Того, Який приходить, щоб подолати зло. Господь народжується, а разом із ним відроджується наша надія!

Цьогоріч проходить уже V Архиєпархіальна Акція “Різдвяна Зірка”, яка має на меті щирими колядами прославити народження Божого Сина та занести цю радісну звістку у кожну оселю.

Важливим наслідком акції є:

-відновлення різдвяних традицій на території 5 областей України (Київська, Житомирська, Вінницька, Черкаська, Чернігівська), в яких у Радянський період відбувались переслідування за релігійні переконання;

-побажання миру господарям, солідарність з потребуючими дітьми;

-духовне зростання учасників через участь у Різдвяних Богослужіннях, Різдвяних вертепах та співі колядок;

-залучення громади до життя церкви;

-поширення культури соціальної відповідальності серед людей і усвідомлення важливості «допомоги потребуючим»;

-збір пожертв і їх використання на душпастирську та соціальну діяльність для дітей і молоді в Київській Архиєпархії УГКЦ.

Дана акція заснована та вперше проведена взимку 2019 року тоді ще дияконом, а сьогодні вже отцем Віталієм Герасимівим – економом Київської Архиєпархії УГКЦ.

Біблія розповідає, що назустріч новонародженому Спасителеві йшли три царі, які будучи ведені зіркою, бажали привітати царя своїми дарами: золотом, ладаном і миром. На згадку про цю подію, люди ходили від будинку до будинку і проголошували співом народження Христа. Народна традиція жила роками і тепер вона набирає нового сенсу. Адже завдяки поєднанню благодійності та традицій, що є унікальним у даній акції, здатна допомагати тисячам людей, які опинилися в складних життєвих обставинах і які не можуть самотужки їх здолати.

Правила акції:

• колядники діляться на групи по 3-5 осіб (рекомендовано);
  • в кожній групі є керівник, який відповідає за скриньку, маршрут, організацію коляди;
  • коляда відбувається впродовж 2 тижнів з 7 січня до 18 січня;
  • скринька для збору пожертв видаються організаторами, вона є опломбована та містять логотип акції;
  • після проведення акції відбувається передача скриньок через відповідальних осіб в курію Київської Архиєпархії УГКЦ;
  • комісія вносить зібрані пожертви на рахунок Київської Архиєпархії УГКЦ;
  • комісія розприділяє зібрані пожертви по парафіях і спільнотах, згідно написаних проектів;
  • відбувається звітування.

Сьогодні координування даної акції доручено о. Михайлу Крамару – Голові комісії у справах молоді Київської Архиєпархії, який щиро запрошує дітей катехитичних шкіл разом із катехитами, молодіжні спільноти, сім’ї та всіх людей доброї волі єднатися, щоб спільними зусиллями вершити добрі справи.

«Найголовнішою метою даної акції є прославити народження Божого Сина та занести цю радісної звістку до кожної оселі. Рівно ж маємо чудову можливість зібрати кошти, які необхідні для втілення у життя добрих ідей не лише для наших дітей та молоді, але й для реалізації різноманітних соціальних ініціатив на наших парафіях! Тож потрудімося разом на Славу Божу», – додав координатор акції.

Підписуйтеся на офіційну сторінку акції у Facebook: https://www.facebook.com/zirka.kolada

Сприяння та реєстрація на участь у акції: https://forms.gle/d6UHK1FJw6X6oev49

Скласти пожертву можна тут: https://send.monobank.ua/jar/4eouo88aFM