Візит Лицарів Колумба до Київської Трьохсвятительської духовної семінарії

18 березня 2019 року, до Київської Трьохсвятительської духовної семінарії завітали члени ордену Лицарів Колумба.

Перед представленням організації вступне слово промовив ректор семінарії прот. Петро Жук: «Лицарі Колумба – унікальна форма мирянського руху, який об’єднує чоловіків-мирян у лоні Церкви. Вона є однією з найбільших чоловічих мирянських організацій у Католицькій Церкві. Блаженніший Любомир Гузар говорив, що Лицарі Колумба можуть бути новим подихом нашого мирянського руху. Великий Патріарх вірив, запросив Лицарів Колумба, бачив зерно надії для наших чоловіків… Блаженніший започаткував щось дуже нове. Я сто разів переконався, що наш Блаженніший Любомир мав апостольський погляд щодо цієї справи…».
Після цього Регіональний делегат Лицарів Колумба Петро Галуга розпочав презентацію. Вона складалася з таких трьох пунктів:
1. Хто такі Лицарі Колумба?

Лицарі Колумба – орден, що був заснований у 1882 р. отцем Майклом Джозефом Мак-Ґівні в Нью-Гейвені (штат Коннектикут, США). Сама братерська організація налічує понад 2 000 000 членів, діє в сімнадцятьох країнах світу. Процес заснування організації в Україні розпочав передній Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар у 2005 р. Перша рада була заснована при Патріаршому Соборі. В Україні є понад 30 осередків Лицарів Колумба.
Основними принципами ордену є:
Благодійність.
Єдність.
Братерство.
Патріотизм.
2. Для чого семінаристові вступити в Лицарі Колумба?
3. Що роблять Лицарі Колумба на парафії?
Програма Лицарів називається «Віра в дії». Вона містить 4 напрямки: віра, громада, родина, життя. Члени ордену здійснюють різноманітну благодійну діяльність. Зокрема, вони підтримують родини, відвідують колонії для неповнолітніх, допомагають потребуючим, надають фінансову підтримку семінаристам. Одним із найважливіших аспектів для члена організації є життя вірою. Лицарі Колумба спільно моляться, беруть участь у прощах, реколекціях, поглиблюючи свою віру, та зростаючи у ній.
Після презентації брати-семінаристи мали нагоду поставити свої запитання стосовно організації, їхньої діяльності, назви тощо.
Лицарі Колумба вручили стипендії 3-м студентам-семінаристам.
Після представлення місії Лицарів Колумба, на завершення зустрічі прот. Петро Жук висловив подяку Лицарям Колумба за їхню підтримку семінарії та студентів, а також зачитав і вручив патріаршу грамоту Територіальному делегату Лицарів Колумба в Україні Богдану Коваліву.

За матеріалами медіа-центру КТДС ім. арх. Гавриїла