18 жовтня – Всесвітня молитва дітей на вервиці

18 жовтня 2023 року, відбудеться всесвітня молитва дітей на вервиці під гаслом «Мільйон дітей моляться на вервиці».

Катехитична комісія Київської Архиєпархії УГКЦ, запрошує дітей долучитися до цієї спільної молитви дітей за мир і єдність у світі та з особливим наміренням про мир в Україні.

Нижче пропонуємо матеріали для молитовної ініціативи:

Довідка

«Мільйон дітей моляться вервицю» — це вже традиційна молитовна ініціатива Католицької Церкви. Під таким гаслом 18 жовтня кожного року відбувається всесвітня молитва дітей на вервиці, яку започатковує Святіший Отець Папа Франциск. Вже із перших етапів Українська Греко-Католицька Церква долучилася до цієї акції. У різних місцях нашої країни діти із своїми батьками, катехитами та священниками єднаються у молитві з дітьми із різних частин світу.

Що це за ініціатива?

Основна мета ініціативи — показати, що довірлива молитва дітей сягає до самого серця Бога, як стріла, і з цієї причини вона має таку велику силу. Тому молитва дітей на Вервиці є особливо ефективним засобом для досягнення миру та єдності в сім’ях, у їхній країні та у всьому світі.

Організатором молитви є Папська фундація «Церква у потребі». Як там повідомляють, цьогоріч захід об’єднає дітей із 130 країн, а на сьогодні вже зареєстровано 500 тисяч учасників.

За словами директора «Церкви у потребі» та одного із організаторів молитовної акції кардинала Мауро П’яченци, «молитва на вервиці з’єднає вас з тиcячами дитячих молитовних груп дітей по всьому світі. Ми також дуже хотіли б, щоб ця молитовна ініціатива стала „постійною місією“, про що нас всіх просить Папа Франциск, формуючи „живу вервицю“ дітей. Таким чином, молитва станe живою реальністю, яка змінює наше життя, підтримує місію Церкви, даруючи мир та єдність у світі».

Історія ініціативи

За даними Папської фундації, щорічна традиція розпочалася у столиці Венесуели — місті Каракасі у 2005 році. Там невелика група дітей зібралася, щоб помолитися розарій, і під час їх молитви багато жінок, які ними опікувалися, «відчували присутність Діви Марії».

Ця присутність нагадала жінкам обіцянку святого падре Піо: «Якщо мільйон дітей помолиться на розарії, світ зміниться». Так розпочалася щорічна молитовна ініціатива «Мільйон дітей моляться вервицю». Захід проводиться щороку, розпочинаючи з 2006 року, і на кожному етапі він приваблює все більше учасників.

Пресслужба Київської Архиєпархії