14 червня, Київ, – Міжнародний семінар про виклики мішаного подружжя

У четвер, 14 червня 2018 року, у Відкритому православному університеті Святої Софії-Премудрості, в межах 11 Екуменічного соціального тижня «Молодь. Вiра. Покликання» відбудеться Мiжнародний семiнар Українського християнського академічного товариства (УХАТ).

Семінар матиме дві сесії: «Екуменічні виклики мішаних подружжів» та «Перспективи православно-католицького зближення».

Час проведення: 10:00 – 13:50

Місце проведення: м. Київ, вул. Володимирська, 24, національний заповідник «Софія Київська».

Участь у семiнарі доповідатимуть:

На першій сесії  – о. Богдан Матвійчук, православний священик УПЦ у Великій Британії (Константинопольський Патріархат);

о. Ален Мостер, римо-католицький священик і викладач університету Марк Блок у Страсбурзі, Франція;

о. Олександр Язловецький, ректор римо-католицької семінарії у м. Городок Хмельницької області.

«У першій частині семінару говоритимемо про мішані подружжя. Мішані подружжя надзвичайно чутливі до питання відсутності єдності християн. Вони щодня відчувають брак церковної єдності і змушені вибудовувати свою особисту модель єдності», – розповідає Тарас Дмитрик, відповідальний секретар УХАТу

Під час другої сесії  президент Інституту екуменічних студій о. Іван Дацько говоритиме про результати Міжнародної православно-католицької богословської комісії, яка відбулася на дня у Греції. «Ідея обговорити це питання виникла на хвилі перспективи об’єднання українського православ’я в єдину помісну автокефальну Церкву з подальшим канонічним її визнанням Церквою-Матір’ю Вселенським Константинопольським Патріархатом», – ділиться відповідальний секретар УХАТу. Також розкриє погляд з діаспори на православно-католицькі відносини о. Богдан Матвійчук.

Отець Андрій Дудченко, священик УПЦ, поділиться своїми роздумами про розуміння першості та автокефалії в сучасному контексті.

Модеруватиме захід ректор  Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості протоієрей Георгій Коваленко.

Джерело: http://www.esweek.org.ua/ua/