Вірні Київської Архиєпархії звершили ювілейне паломництво «Заздрість-Зарваниця»

У днях 20-21 квітня 2024 року, від с. Заздрість до Марійського духовного центру «Зарваниця» відбулась 20-те ювілейне паломництво, організоване від храму УГКЦ на Аскольдовій Могилі у місті Києві. Духовна подія об’єднала прочан із Київщини, Хмельниччини, Львівщини та Тернопільщини. Участь у прощі взяли також семінаристи КТДС.

Духовна мандрівка розпочалась у п’ятницю дорогою із Києва на Тернопільщину. Звідти, у суботу 20 квітня паломники пройшли шляхами дитинства Йосифа Сліпого, селом Заздрість. Саме там знаходиться його рідна домівка, школа, дорога до храму й могили предків.

Зазначимо, що дана проща відбувається уже 20-ий рік поспіль, а головними організаторами її є кияни, в особах Громадського та Церковного діяча Богдана Тернопільського, уродженця села Заздрість і його дружини Світлани.

З передісторії цієї Хресної дороги, вартує зазначити, що вона була започаткована парафіяльною спільнотою Миколая Чудотворця з Аскольдової Могили у місті Києві під проводом душпастиря митрофорного протоєрея Ігоря Онишкевича у 2004 році. Присвячена наміру спасіння України, а цьогоріч її молились в особливий спосіб за перемогу України та мир у всьому світу. Бо саме Україну вважають тим наріжним каменем, який відкинули будівничі, але який стане головним на розі, про що ще в XIX ст. написав Микола Костомаров в книзі «Буття українського народу».

Кожна стація хресної дороги є унікальною та цінною для учасників паломництва та їх рідних, бо має особливу історію та особисті свідчення зцілень, які дуже часто та чітко проявляються в їхньому житті. Всі ці хрести є глибокою пожертвою й вдячністю за отриману ласку від Милосердного Господа. На завершення Хресної дороги помолились у стіп Зарваницької чудотворної ікони Матері Божої в храмі Пресвятої Трійці.

Зарваниця – це особливе місце, у якому віряни відчувають Божу присутність та опіку Пресвятої Богородиці, котра щиро підносить свої молитви до Бога. Саме у цьому Марійському духовному центрі в недільний день 21 квітня, прочани помолились Божественну Літургію та пройшли Хресну дорогу.

«Висловлюємо щиру вдячність за можливість молитовної єдності паломникам, отцям та вірянам дякуємо за теплу гостинність мешканцям Тернопільщини, які по дорозі на своїх парафіях були тим інструментом в руках Бога, який подавав нам хліб щоденний» – діляться семінаристи.

За матеріалами: Медіа-центр КТДС

Пресслужба Київської Архиєпархії