На парафіях УГКЦ у Білій Церкві та с. Мала Вільшанка відбулися великопісні реколекції

У днях 26-27 квітня 2024 року, в останній день Великого Посту та Лазареву суботу на парафіях Різдва Христового УГКЦ у місті Біла Церква й св. Архистратига Михаїла УГКЦ у селі Мала Вільшанка відбулися великопісні реколекції. Реколектантом, на запрошення адміністратора парафій отця Ігоря Гріщенка, був отець Василь Юрків, настоятель парафії св. Івана Богослова УГКЦ міста Коростишева.

Слухаючи науки отця Василя, продовж двох днів вірні отримали змогу краще переосмислити вже знайомі, але так необхідні для християнського життя речі. Так, зокрема, реколектант наголосив: «Господь прийшов не для того, щоб виконувати наші примхи та забаганки, але щоб дати життя вічне. Так, ми хочемо, щоб Господь благословив наш план на життя, яке ми самі установили, а Бог має стати лише статистом, потвердити цей план і зробити так, щоб він актуалізовувався без проблем. Але така позиція не правильна, адже без довіри до Христа і Його плану на наше життя ми не зможемо по справжньому відчувати, що ми живемо із люблячим Богом», – наголосив проповідник.

Священник навів приклад Йосифа, якого брати продали в єгипетське рабство. Хоч Бог і зруйнував його плани на життя, адже він був змушений покинути свою домівку і бути рабом, але у такий спосіб Господь врятував цілі народи. Говорячи про молитву та хрест, отець Василь наголосив: «Не тратьмо нагоди у своєму житті промовити до Бога і почути Його. Кожного разу, коли ми стаємо на молитву, ми таким чином показуємо Хресту свої рани й болі», – зазначив він.

Крім реколекційних наук, парафіяни мали змогу приступити до святої Тайни Покаяння та отримати благословення на зцілення душі та тіла через помазання святим єлеєм.

Пресслужба Київської Архиєпархії