«Мати Божа Гваделупська є великою помічницею для людей», – Микола Дмитровський

Образ Матері Божої Гваделупської є унікальною чудотворною іконою, відомою своїми багаточисельними зціленнями та чудами. Католицька Церква вшановує її, як нерукотворну, оскільки нікому із вчених так і не вдалося розгадати усі її секрети.

Тому, у храмі святого Миколая Чудотворця УГКЦ на Аскольдовій Могилі у Києві, розпочато спорудження та облаштування однієї із церковних келій в честь Матері Божої Гваделупської. Про парафіяльній газеті «Оранта» розповіли представники ордену «Лицарів Колумба» – великий лицар Микола Дмитровський та регіональний делегат спільноти Петро Галуга.

Читайте також:

Чого ще не знаємо про образ Матері Божої Гваделупської?

Звідки така ідея?

Микола Дмитровський:

«Я являюся представником ордену «Лицарів Колумба», а Матір Божа Гваделупська є його захисницею та опікункою. Тож, приблизно рік тому, мені прийшла така думка, що добре було б мати у себе на парафії такий образ, щоб кожен мав змогу приступати до нього із молитвою. Тож я почав цікавитися історією походження та почитання цього образу, і сильно захопився цією ідеєю. Мати Божа Гваделупська є великою помічницею для людей, має безліч явних чудесних признаків та молитовних зцілень. За що ми, як Лицарі Колумба, особливо цінимо цю ікону? Мабуть за те, що Мати Божа Гваделупська є заступницею ще ненароджених дітей. Відомий факт, коли 2007року в Мехіко були легалізовані аборти до 12-го тижня вагітності. В цей час, образ в районі лона Діви Марії почав зникати, натомість виступило світло, що не було ні відображенням, ні артефактом. Світло утворило форму схожу на людський ембріон. Тому, запропонувавши ідею про спорудження бічної келії в крипті нашої церкви на Аскольдовій Могилі Гваделупській Богородиці, отримав благословення владики Йосифа Міляна та отця-настоятеля Ігоря Онишкевича».

Які дальші плани щодо упорядкування цієї келії?

«З одного боку келії на спеціальній виносній дошці  плануємо зобразити засновника спільноти «Лицарів Колумба» – отця Майкла Мак-Гівні, котрий зараз проходить процес беатифікації, та Христофора Колумба, оскільки саме його іменем названа наша спільнота. З іншого боку, на стіні буде написана молитва до Матері Божої Гваделупської. А в центрі келії стоятиме вже сама ікона».

Чи чуєте, що робите велику справу?

Так, насправді, спорудження такої келії в крипті церкви є дійсно великою справою, яка сприятиме ще більшому поширенню  почитання та набожності до Матері Божої Гваделупської. Адже усі вірні та парафіяни зможуть приступити з молитвами та особистими проханнями до нашої Небесної Матері.

Які роботи вже зроблені?

Петро Галуга

«Зараз на даний час, фактично збираються гроші на облаштування цієї келії. Впродовж немалого періоду часу, ми проводили перемовини з різними отцями, в тому числі, й нашою діаспорою в Америці, Канаді, щоб певним чином, копія цього образу приїхала до нас до України. Ми різними шляхами намагалися це зробити: писали прямо в Мексику до настоятелів з проханням мати таку ікону, до представників ордену «Лицарів Колумба» в Америці, й тому ті наші намагання привезти цю копію до України тягнулися досить довгий час. І можна сказати, що сталося таке чудо.

Як це сталось?

Один із наших владик, а саме владика Михайло Бубній був разом з прочанами в Мексиці і вже, майже в останню хвилину перед самим від’їздом, їм дозволили доступити до оригіналу образу, та прикласти до нього декілька копій ікони. А вже по поверненню до України, владика переслав одну копію для нас до Києва. Власне, перед Пасхою в страсний тиждень ми вже її отримали і до Вознесіння копія образу стояла в храмі на престолі. Після завершення всіх робіт з облаштування келії, плануємо виставити цю ікону для почитання, де вона буде доступною не тільки для парафіян нашого храму, а й фактично для всіх представників «Лицарів Колумба» в Україні, та всіх вірних католицької церкви».

Що ще попереду?

З повідомлення Газети

Для завершення цих робіт необхідна допомога усіх небайдужих. Тож звертаємося до всіх вірних та людей доброї волі не бути байдужими, та прикластися до цієї справи, вклавши свою невелику лепту допомоги у це благе діло. Свої пожертвування можна буде переказати за такими банківськими реквізитами: картка ПриватБанк № 5168 7555 2300 9757 скарбник Ради Лицарів Колумба  Баран Ігор Ярославович, призначення платежу «пожертва на побудову келії Гваделупській Богородиці».

Джерело: Аскольдова Могила