Поради для організації онлайн молитви

Подаємо кілька практичних порад для організації та проведення особистої чи спільної молитви у цей святий час:

1. Для молитви готуємо відповідне місце у домі, котрим в Україні традиційно було покуття – кут чи сторона будинку, звернена (по змозі) до сходу. Там розміщуємо чесний Хрест, святі ікони, під ними на столику ставимо Святе Письмо та інші домашні святині. На час молитви перед образами запалюємо свічки чи лампади.
  2. Молитву можемо провадити особисто, але набагато краще, щоб на прославу Бога збиралася уся сім’я чи всі домочадці.
  3. Моління починаємо т. зв. «початком звичайним» – послідовністю коротких молитов, котрими розпочинаємо у нашій традиції майже всі богослужіння і творимо відповідне закінчення моління звичайним славослов’ям (див. нижче).
  4. Відповідно до дня та пори доби молимось літургійні тексти Вечірні або Утрені, додаючи вказані біблійні та святоотцівські читання. Не варто засмучуватись, якщо з різних причин (обмаль часу, малі діти, хвороба тощо) нам не вдасться помолитись все, що вказане на певний день чи час. Головним критерієм успішності молитви є її якість, а не кількість. Важливо молитися вдумливо, щиро, з глибини серця.
  5. На Квітну неділю і Великдень слідкуємо за онлайн благословенням священником верби та пасхальних страв, а опісля – кропимо їх освяченою водою.
  6. По завершенні літургійного моління можемо кілька хвилин побути в тиші та особистій молитві. За бажанням, наприкінці можемо заспівати відповідну церковну пісню.

Всім вірним, хто користатиме з цього скромного збірника, бажаємо доброго здоров’я, душевного миру та радості у Христі Ісусі, нашому Господі і Спасі, котрий задля нас помер і воскрес, даруючи нам життя вічне.