Єпископ-помічник Київський, Владика Йосиф (Мілян) здійснив чин освячення Хреста та наріжного каменю в м. Ніжин (Чернігівщина)

26 липня, 2015 року, Єпископ-помічник Київський, Владика Йосиф (Мілян), освятив хрест і наріжний камінь де буде збудовано новий храм УГКЦ в м. Ніжин (Чернігівщина).

УГКЦ Ніжин // УГКЦ Чернігів

Цього дня в Ніжині, Владика Йосиф очолив Архиєрейську Божественну Літургію, на яку прибули священики та вірні з навколишніх парафій.

Проповідуючи Слово Боже, Єпископ зазначив: “Крім того, що Апостоли ходили за Христом, приймали всю Його науку та готувались до проповіді Його Благовісті – Христос звернув їхню увагу на щось дуже людське – дати людині їсти!… Людина потребує з’їсти, щоби жити. Не жити щоби їсти!” – наголосив проповідник.

“Христос сьогодні  говорить: “Дайте ви їм їсти”. Може не завжди від нас потребують хліба чи чогось матеріального… Дуже часто від нас потребують допомоги духовної. “Дайте ви їм їсти”, значить дайте щось від себе. Зречіться свого “его”! Бо щастя це щось суспільне! Що з того, що ти сам щасливий, коли навколо стільки горя?” – питав Архиєрей.

Ведучи далі Владика наголосив: “Якщо ми люди віруючі і робимо щось в Ім’я Бога, а не у власне, тоді справді це чудо помноження нашої любові, яку Господь помножить, дасть комусь і ще залишиться”.

На завершення проповідник пригадав давній лозунг БФ “Карітас” – “Хто бере – наповнює долоню, хто дає – наповнює серце”.  Бажаймо собі сьогодні та просімо Бога, широкого серця, щоби могти дарувати любов’ю інших і обдаровувати тим, чого від нас потребують. Спробуймо за словами Патріарха Йосифа Сліпого: «Бажати високо». Тоді справді нам нічого не забракне і тоді, те, що здобудемо – духовне і матеріальне, приведе нас до бажаного та очікуваного щастя”.

По завершені Літургії, парох Ніжина о. Роман Пушка, подякував єпископу  за спільну молитву, за Слово Боже, та за благословення, яке п’ять років тому дало початок заснуванню парафії УГКЦ в м. Ніжин: “Дуже Важливо коли ми чуємо таку велику батьківську опіку від нашого Єпископа, який завжди готовий нас підтримати та допомогти” – сказав о. Роман.

Опісля відбулось урочисте вручення подячних грамот активним парафіянам, які творять місцеву живу парафію. Пізніше усі вирушили до місця, де буде збудовано новий храм парафії УГКЦ, Святих Рівноапостольних Володимира та Ольги в м. Ніжин. Архиєрей здійснив Чин посвячення Хреста та наріжного Каменю.

По завершені гості мали нагоду мультимедійно ознайомитись з життям місцевої парафії та разом за святковим столом ділитись враженнями побаченого та почутого.